czwartek, 18 lipcaWiadomości które się liczą
Shadow

Chcesz rozwijać swoje programistyczne hobby? Skorzystaj w wakacje z bezpłatnych zajęć w Przemyślu.

W Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu trwają zajęcia w ramach Akademii Programowania Informatycznego. API to kolejna informatyczna propozycja dla młodzieży, przygotowana przez PWSW, dzięki współpracy z Samorządem Miasta Przemyśla, w ramach projektu „Razem zmieniamy Przemyśl”. Prywatna szkoła programowania Giganci Programowania, zaprasza dzieci i młodzież na próbne zajęcia z kodowania. Można zgłosić się indywidualnie albo grupowo. Szkoła zaprasza na pokazowe lekcje organizatorów letniego wypoczynku w mieście i okolicy. 

 

W PWSW
30 uczniów przemyskich szkół ponadpodstawowych zaczęło swoją edukacyjną przygodę, której celem jest promocja zagadnień informatycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia i projektowania oraz kształtowanie umiejętności pracy w zespole.

W PWSW młodzież otrzymała profesjonalne wsparcie informatyczne uczelnianej kadry: dr. inż. Piotra Grochowalskiego, mgr. inż. Ireneusza Wiecha, dr. inż. Stanisława Szabłowskiego, prof. PWSW, mgr. inż. Wojciecha Psika oraz dr Elżbiety Radochońskiej-Wasiewicz. Merytoryczną opiekę nad wydarzeniem sprawował również dr Andrzej Dyrek – nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, autor podręczników do lekcji informatyki.

Tematy zajęć to algorytmika i programowanie mikrokontrolerów – na przykładzie Arduino i Raspberry Pi. Ponadto dla uczniów przygotowano pakiet zajęć integracyjnych oraz atrakcje w mieście. Wydarzenie zakończy się dzisiaj (9lipca).

API to kolejna informatyczna propozycja dla młodzieży, przygotowana przez PWSW. Dzięki współpracy z Samorządem Miasta Przemyśla, w ramach projektu „Razem zmieniamy Przemyśl” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 w ramach Programu „Rozwój Lokalny”, uczelnia pomaga przygotować się młodzieży na przyszłość w branży IT.

Giganci Programowania

– prywatna szkoła programowania w Przemyślu, dla organizatorów półkolonii, kolonii, szkół, obozów, ośrodków wychowawczych przygotowała specjalną ofertę zajęć kreatywno – edukacyjnych na okres trwających już wakacji.

Warsztaty programowania prowadzone są w oparciu o autorskie kursy przygotowywane dla uczniów grup wiekowych 7-9, 10-12, 13-18 lat. Odbywają się we własnej sali edukacyjnej w Przemyskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości przy. ul. Ratuszowej 10a. Zajęcia są wzbogacone swobodną zabawą i indywidualnymi konsultacjami instruktorów. Zajęcia pokazowe są bezpłatne dla organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Indywidualnie również można zapisać się na bezpłatne lekcje pokazowe. Dostępne terminy można sprawdzić na stronie giganciprogramowania.edu.pl  Cały czas można się zapisywać na Wakacyjne kursy 5 dniowe. Kosztują od 350 d0 400 PLN od osoby. Tematykę kursów opisujemy poniżej.

Za zgłoszenia grupowe szkoła przewidziała zniżki i zaprasza organizatorów do indywidualnych negocjacji. Grupy należy zgłaszać z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem: tel. 530 596 103 , adres e-mail: przemysl@giganciprogramowania.edu.pl

Rodzaje i tematy zajęć do wyboru oraz zniżki

  1. BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE
  2. PŁATNE 5 dniowe KURSY WAKACYJNE

tworzenia stron internetowych
tworzenia gier w Robloxie
tworzenia gier w Minecrafcie

Dla wszystkich uczestników zajęć próbnych szkoła proponuje zniżkę 50 PLN przy kolejnych zapisach na kursy wakacyjne i semestralne lub 100 PLN na roczny kurs programowania.

Jesienią ponownie obędą się warsztaty Koduj z Gigantami – Cyberbezpieczeństwo

To największa, organizowana już przeszło 5 lat, bezpłatna akcja edukacyjna, w której udział mogą wziąć dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat – do tej pory w warsztatach wzięło udział ponad 65 000 osób! W Przemyślu w ub. roku swoich sił w programowaniu próbowała setka dzieci. Start bezpłatnej rejestracji na zajęcia jesienne przewidziano na 22 sierpnia 2022 roku, a start akcji na 3 września 2022 roku. Zakończenie – 25 września 2022 roku.

 

Zródło: PWSW, GP

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments