czwartek, 18 lipcaWiadomości które się liczą
Shadow

III edycja „Małych ojczyzn”

„Małe ojczyzny” to program, który wspiera działania służące dokumentowaniu i upowszechnianiu ciekawych, a zarazem mało znanych wątków historii lokalnych. Jego III edycja odbędzie się w nowej formule: tym razem uczestniczki i uczestnicy będą pracować nad podcastem.

 

Program skierowany jest do pasjonatek i pasjonatów historii lokalnej, działających na rzecz swoich społeczności.

Jeśli masz pomysł na temat dotyczący wybranego wątku historii Twojej małej ojczyzny, któremu chciał(a)byś poświęcić odcinek podcastu – przyślij do organizatorów swoje zgłoszenie, do 22 maja.

Pięć osób zakwalifikowanych do programu otrzyma zestawy do rejestracji dźwięku: dyktafony wraz akcesoriami, a także weźmie udział w dwudniowych warsztatach poświęconych pracy z mikrofonem, sztuce rozmowy i tworzeniu reportaży dźwiękowych. Spośród uczestników zostaną następnie wyłonione dwie osoby, które – przy wsparciu doświadczonych redaktorek i dziennikarek radiowych – przygotują odcinki podcastu poświęcone historii swoich małych ojczyzn.

W podcaście realizowanym w ramach „Małych ojczyzn” muszą zostać wykorzystane m.in. nagrania uczestników lub świadków wydarzeń (czyli rozmów przeprowadzonych przez Ciebie i/lub pochodzących z archiwów historii mówionej) i inne materiały źródłowe, a więc np. archiwalne nagrania dźwiękowe, przeczytane przez lektora fragmenty dzienników, listów, kronik itp.

Podczas przygotowania i realizacji podcastu z uczestniczkami i uczestnikami współpracować będą: Katarzyna Błaszczyk i Hanna Bogoryja-Zakrzewska z Torby Reportera i Podcastera oraz Karolina Anna Kuta.

Źródło informacji, szczegóły i harmonogram projektu można znaleźć tutaj: https://cas.org.pl/program-male-ojczyzny/iii-edycja-malych-ojczyzn/?fbclid=IwAR1OaD1LFUhWvcnUkURQwvXNT2uZRGgSVkqViqMNiW-N1ohp2T7veDaAh6Y

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments