czwartek, 18 lipcaWiadomości które się liczą
Shadow

Ukrtzaliznitsia – koleje ukraińskie dodają nowy nocny pociąg Kijów/Przemyśl/Kijów

Po wczoraj opisanych przez nas tutaj >>> https://przemysl-news.pl/ukrtzaliznitsia-koleje-ukrainskie-zmieniaja-rozklad-jazdy-pociagu-intercity-plus-z-przemysla-do-kijowa/ zmianach w rozkładzie jazdy pociągów między Ukrainą i Polską, ukraińskie koleje poinformowały dzisiaj o zamiarze uruchomienia dodatkowego połączenia.

 

Od czerwca 11 czerwca nocny pociąg nr 53/54 Kijów – Przemyśl odjedzie ze stolicy Ukrainy o 19:48 i przyjedzie do Przemyśla następnego dnia o 07:21. W przeciwnym kierunku pociąg z Przemyśla odjedzie o 18:39 i przyjedzie do Kijowa o 09:21.

Pasażerowie tego połączenia będą mieli dogodny przesiadkę do pociągów kursujących do innych miast w Polsce i Austrii.
Po przybyciu do Przemyśla o 07:21 można będzie przesiąść się o 10:21 w pociąg Intercity № 105 Przemyśl – Wiedeń – Graz; na pociąg Intercity nr 3804 Przemyśl – Szczecin, który kursuje przez Kraków, Katowice, Wrocław, Zieloną Górę.

W przeciwnym kierunku można również skorzystać z przesiadek do pociągu nr 54/53 Przemyśl – Kijów. I tak z pociągu № 104 Graz – Wiedeń – Przemyśl, który odjeżdża o 05:26 z Grazu i o 08:10 z Wiednia i przyjeżdża do Przemyśla o 17:03 oraz z pociąg nr 73104 Wrocław – Przemyśl, który odjeżdża z Wrocławia o 09:10 i przyjeżdża do Przemyśla o 16:59, zatrzymując się po drodze w Krakowie, Tarnowie i Dębicy.

Przypominamy, że od 1 czerwca zmieniają się zasady wydawania Ukraińcom bezpłatnych biletów na podróże po Polsce. Pasażerowie z Ukrainy będą mogli podróżować bezpłatnie tylko na trasach do/z  Chełma, Dorohuska, Lublina, Hrubieszowa, Przemyśla, Zagórza, Jarosławia i Rzeszowa. Pozostałe zasady bezpłatnego korzystania z polskich kolei dla Ukraińców pozostają bez zmian.

 

Zródło: FB UZ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments