czwartek, 18 lipcaWiadomości które się liczą
Shadow

Znowu rosyjskie rakiety spadły w rejonie lwowskim.

Konsekwencje rakietowego ataku na Złoczów w obwodzie lwowskim, to cztery osoby ranne, w tym jedno dziecko. Stan ofiar jest oceniany przez lekarzy jako łagodny i umiarkowany. Ukraińskie siły obrony powietrznej zestrzeliły rosyjski pocisk nad Złoczowem. Jego fragmenty spadły na cegielnię. 

 

We wtorek, 14 czerwca, Rosjanie ponownie przypuścili atak rakietowy na obwód lwowski. Siły Obrony Powietrznej zestrzeliły pocisk manewrujący nad Złoczowem, jego wrak spadł na teren miejscowej cegielni. Wiadomo o czterech ofiarach, wśród nich jest dziecko.

Około 13:30 szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej ogłosił działanie systemów obrony przeciwlotniczej w regionie, a burmistrz Lwowa Andrij Sadowy również potwierdził tę informację. Według Maksyma Kozyckiego w wyniku obrony przeciwlotniczej udało się zestrzelić jeden rosyjski pocisk nad Złoczowem, ale nastąpiło zniszczenie infrastruktury cywilnej

.

Kozycki wyjaśnił później, że wrak rosyjskiej rakiety spadł na teren cegielni Złoczów. Wiadomo o czterech ofiarach, w tym o jednym dziecku. Lekarze oceniają stan ofiar jako umiarkowany.

Ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła także rosyjską rakietę nad regionem Chmielnickim. Wrak zestrzelonej rakiety spadł na pole, bez ofiar i uszkodzeń. Obrona powietrzna wystrzeliła również kilka pocisków na niebo nad regionem Tarnopola.

 

Żródło: https://zaxid.net, InfoFakt Ukraina

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments