piątek, 14 czerwcaWiadomości które się liczą
Shadow

Jest. Zapowiadana, oczekiwana, pozytywna opinia dla Pawła Zastrowskiego. Koalicja PO-WdP dalej pozostaje nieformalna?

Na mocy jednoznacznego – jak napisał w specjalnym stanowisku przewodniczący Zarządu Powiatu Przemyskiego Platformy Obywatelskiej RP (ZPP PO RP) Artur Pich – zapisu w statucie Platformy Obywatelskiej RP „podejmowanie decyzji w sprawie tworzenia klubu radnych na terenie powiatu” jest wyłączną domeną zarządu powiatu PO RP. Zarząd i rada powiatu nie podjęły uchwał o utworzeniu Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Przemyśla, ani zawarciu jakiejkolwiek koalicji w Radzie Miejskiej Przemyśla. 

 

– Takich uchwał nie podjęły również poprzednie władze PO w powiecie – napisano w stanowisku Zarządu Powiatu Przemyskiego Platformy Obywatelskiej RP. (pisaliśmy o tym tutaj)

Okazuje się, że statut PO nie jest tak jednoznaczny.

Zarząd Regionu Podkarpackiego Platformy Obywatelskiej RP na posiedzeniu w dniu 22 lipca br. stwierdził bezzasadność ww. stanowiska w sprawie kwestionowania zmiany nazwy Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej na Klub Radnych Platformy Obywatelskiej, jednocześnie podtrzymał swoje stanowisko z dnia 20 maja br., w którym z uznaniem i jednomyślnie odniósł się do zmiany nazwy Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej na Klub Radnych Platformy Obywatelskiej.

W związku z powyższym Klub Radnych Platformy Obywatelskiej w Przemyślu, któremu przewodniczy Paweł Zastrowski funkcjonuje i został powołany w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami – tak przynajmniej twierdzi on sam na swoim profilu na FB.: https://www.facebook.com/PZastrowski.  
 
Można by na tym sprawę zakończyć, gdyby nie to, że Zarząd Regionu Podkarpackiego Platformy Obywatelskiej RP, nie ustosunkował się do jeszcze jednego zarzutu powiatowej PO:
 
– „Zarząd i rada powiatu nie podjęły uchwał o (…) zawarciu jakiejkolwiek koalicji w Radzie Miejskiej Przemyśla.
 
Zatem, to nie finał sporu w przemyskiej Platformie Obywatelskiej?
 
 
 
 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments